Często zadawane pytania

skontaktuj się

Ile wizyt przynosi efekty oraz jak często powinny się odbywać?

Każda wizyta uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz samopoczucia pacjenta. Wizyty powinny odbywać się systematycznie- przynajmniej raz - maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Przebieg pierwszej wizyty fizjoterapeutycznej

  • Diagnoza fizjoterapeutyczna opiera się na badaniu przedmiotowym i podmiotowym. Zawiera więc dokładną analizę całości funkcjonowania pacjenta i polega na dokładnej ocenie całej postawy, zakresów ruchomości oraz ocenie napięcia mięśniowego.
  • W zależności od problemu - jaki zgłasza pacjent - może być niezbędne rozebranie się do bielizny, aby fizjoterapeuta mógł dokonać oceny postawy oraz badania palpacyjnego, np. blizny pooperacyjnej.
  • Pacjent zgłaszający się z problemem stomatologicznym, logopedycznym bądź laryngologicznym standardowo ma wykonywane zdjęcie ruchów w stawach skroniowo-żuchwowych (zwarcie, rozwarcie, wysunięcie żuchwy- protruzja, ruchy doboczne- laterotruzja). Dodatkowo zdjęcia postawy wykonane z przodu, tyłu oraz boku. Zdjęcia te są niezbędne do pełnej diagnozy oraz mają znaczenie w przebiegu dalszej rehabilitacji.
  • W przypadku wykonywania wkładek ortopedycznych, pacjent badany jest już w ubraniu. Zaleca się odpowiednie - wcześniej zakupione obuwie, które powinno spełniać następujące warunki: być miękkie, mieć równą podeszwę buta - szczegółowe informacje podajemy zawsze na wizycie konsultacyjnej!

Jak przygotować sie do pierwszej wizyty?

Drogi Pacjencie, oto kilka wskazówek, które mogą być ważne dla Ciebie przed przyjściem do gabinetu:
*przyjmuję codziennie w godz.9.00- 20.00; nr kontaktowy - 665 697 283

  • nie mam umowy z NFZ, wszystkie wizyty są płatne
    *cennik dostępny na stronie internetowej, FB oraz w aplikacji znajdź gabinet.
  • proszę, zabierz ze sobą posiadaną dokumentację medyczną ( tj. zdjęcie rentgenowskie, cefalometrię, rezonans, tomografia- CBCT i inne)- jeśli nie masz , nie musisz ich specjalnie wykonywać!
    *proszę o zabranie stroju niekrępującego ruchów
    *nie wymagam skierowania od lekarza- jeśli jednak je posiadasz, proszę o zabranie go na wizytę.